Iiyama ProLite T1721MSC-B2 - écran tactile 17" TN 1280x1024, HDMI/VGA, 250 cd/m², IPX3, USB
Ref. : T1721MSC-B2 · Iiyama
Partager
Rupture de stock
Lire tout
Product availability: Rupture de stock
Demander un devis
Paiement sécurisé Livraison 24/48h Retour 14 jours
  • Référence
    T1721MSC-B2
  • Disponibilité
    Rupture de stock
  • EAN13
  • Diagonale
    17", 43cm
  • Type de dalle
    TN
  • Résolution native
    1280 x 1024 (1.3 megapixel)
  • Format d'image
    5:4
  • Luminosité
    250 cd/m²
  • Contraste statique
    1000:1
  • Angles de vision
    horizontal/vertical: 170°/160°, right/left: 85°/85°, up/down: 80°/80°
  • Couleurs supportées
    16.7mln
  • Inclinaison
    70° up; 10° down
  • Support VESA
    100 x 100mm
  • Poids (sans emballage)
    4.4kg
  • Consommation
    20W typical, 1.5W stand by, 0.3W off mode
  • Certifications
    CE, RoHS support, ErP, WEEE, cULus, REACH, UKCA
  • Design
    Edge to edge glass
  • Horizontal Sync
    31.4 - 80kHz
  • Viewable area W x H
    338 x 270.5mm, 13.3 x 10.6"
  • Pixel pitch
    0.264mm
  • OSD languages
    EN, DE, FR, ES, IT, CN, JP
  • Control buttons
    Menu, Up/Left/ Auto adjustment button, Down/Right button, Return/Exit button, Power
  • User controls
  • Cable management system
    yes
  • Cables
    power, USB, HDMI
  • Other
    AC adapter, mylar sheet (for VESA mount)
  • Energy efficiency class (Regulation (EU) 2017/1369)
    E
  • REACH SVHC
    above 0.1%: Lead, Diboron trioxide, Lead monoxide (lead oxide)
  • Product dimensions W x H x D
    392.5 x 364 x 198mm
  • User manual
    T1721MSC-B2-usermanual-e.pdf
  • Technical specification
    ProLite T1721MSC-B2 - en.pdf
  • Drawing
    T1721MSC.pdf
  • EU Energy Label
    T1721MSC-B2 EU Energy Label (1252524).pdf
  • UK Energy Label
    T1721MSC-B2 UK Energy Label (1252524).pdf
  • Box dimensions W x H x D
    537 x 500 x 172mm
  • Weight (with box)
    5.8kg
  • Bezel colour and finish
    black, matte
  • Analog signal input
    VGA x1
  • Digital signal input
    HDMI x1
  • Audio output
    Mini jack x1Speakers 2 x 2W
  • USB ports
    x1
  • MTBF
    50000 hours
  • Guides
    quick start guide, safety guide
  • Brightness
    230 cd/m² with touch
  • Light transmittance
    85%
  • Response time (BTB)
    5ms
  • Touch technology
    projective capacitive
  • Touch points
    10 (HID, only with supported OS)
  • Touch method
    stylus, finger, glove (latex)
  • Touch interface
    USB
  • Glass thickness
    1.5mm
  • Glass hardness
    7H
  • Water and dust protection
    IPX3 (front)
  • Plug&Play
    DDC2B
  • T1721MSC-B1 ElaIPCTouch 1
    T1721MSC-B1 ElaIPCTouch 1.0.0.11.zip
Caractéristiques
Analog signal inputVGA x1
Angles de visionhorizontal/vertical: 170°/160°, right/left: 85°/85°, up/down: 80°/80°
Audio outputMini jack x1Speakers 2 x 2W
Bezel colour and finishblack, matte
Box dimensions W x H x D537 x 500 x 172mm
Brightness230 cd/m² with touch
Cable management systemyes
Cablespower, USB, HDMI
CertificationsCE, RoHS support, ErP, WEEE, cULus, REACH, UKCA
Consommation20W typical, 1.5W stand by, 0.3W off mode
Contraste statique1000:1
Control buttonsMenu, Up/Left/ Auto adjustment button, Down/Right button, Return/Exit button, Power
Couleurs supportées16.7mln
DesignEdge to edge glass
Diagonale17", 43cm
Digital signal inputHDMI x1
DrawingT1721MSC.pdf
Energy efficiency class (Regulation (EU) 2017/1369)E
EU Energy LabelT1721MSC-B2 EU Energy Label (1252524).pdf
Format d'image5:4
Glass hardness7H
Glass thickness1.5mm
Guidesquick start guide, safety guide
Horizontal Sync31.4 - 80kHz
Inclinaison70° up; 10° down
Light transmittance85%